Najnowsze posty

Jakie oświetlenie zastosować w domu?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że odpowiednio dobrane i umiejscowione lampy potrafią całkowicie odmienić urządzanego wnętrza. Jednak, jak należy to zrobić, aby osiągnąć iście spektakularny efekt? Jeśli zadajesz sobie to pytanie i zastanawiasz się, jakie oświetlenie zastosować w domu jednorodzinnym, zapoznaj się z naszymi poradami. Podpowiemy Ci, jak w prosty sposób stworzyć niezwykle przytulną, funkcjonalną i przede wszystkim - pięknie rozjaśnioną przestrzeń.

Zacznij od doboru żarówek LED

Podczas planowania oświetlenia domu warto zastanowić się, jakie żarówki będą dla nas najlepsze. Pobór mocy jest niższy w przypadku energooszczędnych źródeł LED, dlatego takie rozwiązanie będzie korzystne szczególnie dla osób dbających o domowy budżet. W oszczędzaniu prądu pomoże nam również właściwy dobór mocy żarówki. Lampy, w zależności od ich rodzaju i umieszczenia, muszą mieć określoną moc, aby odpowiednio rozjaśnić przestrzeń.

W kuchni oraz łazience lampy główne i dodatkowe powinny mieć w sumie ok. 100 W. Umieszczone w salonie lub sypialni lampy podłogowe, nocne oraz sufitowe mogą mieć łącznie ok. 80 W. Pomieszczenia, w których dzieci spędzają dużo czasu na nauce i zabawie powinny być znacznie jaśniejsze (nawet 120 W).

Przejdź do barwy światła

W kolejnym kroku dobierzmy odcień światła do poszczególnych przestrzeni domu. Te, które sprzyjają różnym aktywnościom (kuchnia czy oraz pokój przeznaczony do pracy), powinny mieć zimne źródła światła. Natomiast ciepłe barwy sprawiają, że się wyciszamy i uspokajamy, dlatego najlepiej sprawdzają się w we wnętrzach służących do relaksu – pokoju maluszka, salonie czy sypialni.

Skończ na odpowiednim rozmieszczeniu lamp

Kuchnię, czyli serce domu, rozjaśnijmy kilkoma lampami: główną w centrum pomieszczenia oraz punktowymi nad blatem roboczym, pod okapem i nad zlewozmywakiem. W jadalni i salonie warto postawić na dekoracyjny żyrandol, kinkiety ścienne oraz lampy podłogowe. Natomiast w łazience zastosujmy nowoczesne plafony sufitowe oraz listwy wokół lustra czy pod szafkami. Przytulny klimat w sypialni wprowadzą źródła punktowe, listwy LED o ciepłym odcieniu i lampki nocne w pobliżu wezgłowia łóżka.

Opublikowany w: Blog Light In Home

zostaw komentarz

Loading...